1
2

Uzman Listesi

Bu üst boşluktaki alanın yüklenmesi internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Wolfgang Wodarg

Epidemiyolog ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Eski Sağlık Hizmetleri Müdürü

"Domuz gribi ile ilgili söylentilerin ortadan kalkmasını sağlamıştır. O zamanlar 23 Milyon avroya halkın şeklen olmayan bir hastalığa karşı aşı olması için aşı ilaçları sipariş edilmişti. Avrupadaki girişim ve raporlarıyla; ""sahte pandemiler"", özel askeri ve güvenlik şirketleri için kurallar, demokraside medyanın rolü, palyatif tıp, genetik testler, organ ve doku bağışlarının artan ekonomizasyonu gibi konuları politik gündeme getirdi. ""Yaratılan korkudan kar elde etmek için salgın hastalıklar icat eden şirketler veya işleri büyütmek için çatışmaya ihtiyaç duyan güvenlik endüstrisi, korku ve çaresizliğin tüm dünyada kar sağlamak için nasıl kullanıldığını gösterir. Şeffaflık ve yolsuzlukla mücadele özgürlük ve demokrasi için önemli ön şartlardır."" Türkçe tercümesi hazırlanıyor... »Und so werden jetzt auch die Politiker hofiert von vielen Wissenschaftlern, […] die wichtig sein wollen in der Politik, weil sie Gelder brauchen für ihre Institute, […] die dann in diesem Mainstream mit schwimmen und die auch etwas abhaben wollen: „Wir können auch helfen.“, „Wir haben eine App.“, „Wir haben ein Datenprogramm.“, „Wir können das machen.“, „Wir können …“ […] Das heißt, sie wollen auch Geld verdienen damit, wollen wichtig werden damit. Da fehlt bei uns eigentlich so diese nüchterne Betrachtungsweise, die einfach mal fragt: „Woran habt ihr das erkannt, dass dieses Virus gefährlich ist?“, „Wie war es denn vorher?“, „Hatten wir das nicht letztes Jahr auch schon?“, „Ist es überhaupt etwas Neues?“ Das fehlt.«"

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Prof. Sucharit Bhakdi

Mikrobiyolog, Enfeksiyon Epidemiyoloğu

Almanya'nın uluslararası en saygın enfeksiyon uzmanlarından ve en çok atıf yapılan tıbbi araştırmacılarından biridir

"Deli Dana saçmalığının beyinlerimizden kaybolmasına anlamlı bir şekilde katkı sağlayan kişi. ● Biz bu yeni virüste bir milyon enfekte olmuş kişiden 30 unun ölebileceğinden korkuyoruz. Gözden kaçırdığımız ise, ön hastalıkları olan, önceden zayıf düşmüş ve Korona ile enfekte olmuş insanların zaten günde 20 yada 30 yada 40 yada 100 tanesinin vefat ettiği. Oysa bu hastaları virüs öldürmüyor. Durum bu iken biz tutup inanılmaz önlemler tedbirler almaya başladık. Ben bu tedbirleri saçma, çok aşırı hatta tehlikeli buluyorum. Emin olun ki bu önlemler bu kişilerin hayatlarını daha kısaltacaktır. Bunun üzerine yoğun ekonomik problemler eklenecek hatta birçok vatandaşın ekonomik varlığını tehlikeye atacaktır. Önlemler zarar verici ve bunu toplum kabul edip uygularsa buna toplu intihar diyebiliriz."

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Bodo Schiffmann

Kulak Burun Boğaz Doktoru

"Schwindelambulanz Sinsheim / Dr. Bodo Schiffmann" isimli YouTube Kanalından Covid-19 ile ilgili aydınlatıcı videolar hazırlamakta.

● Demokratik dediğimiz Fransa hükumeti kim ölecek kim yaşayacak kararları aldı. Yani kim daha zayıf ve yaşlı ve iyileşme şansı daha az ise onları tedavide geri sıraya attı. Burada Fransız hükümetini savunmak zorundayım. Başka seçeneği yoktu. Çünkü Prof. Drosten sayesinde toplu panik oluştu ve hastanelerin yetersiz kalacağı inancı yayıldı. ● Sayın Drosten, Sayın Span, Sayın Lauterbach, size bir önerim var: Bir dahakinde yeni bir virüs keşfettiğinizde, kendinize bir iyilik yapın ve bunu hemen herkese söylemeyin. İlk etapta alakalı ekipmanlarınızı kontrol edin sonrasında her eve maske ulaşmasını sağlayın. Güvenilir bilgiler toplayın. ● Hastaneler hasta insanlardan dolayı işlemez hale gelmediler, medyada yaratılan toplu panik nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar. Bu virüs ancak bir grip virüsü kadar tehlikelidir.

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Prof. Klaus Püschel

Adli Tıp

Hamburg Adli Tıp Başkanı

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Marc Fiddicke

Aile Hekimi, Hipnoterapi, Kinesiyoloji, Tapping ve Homeopati Uzmanı

Dr. med. Marc Fiddike - ganzheitliche Medizin und psychologische Therapie - HH isimli YouTube Kanalından Covid-19 ile ilgili aydınlatıcı videolar hazırlamakta.

Asıl problemin kafalardaki enfeksiyon olduğunu, corona kaosunun durdurulmasını söyleyen ve nedenlerini internet sitesinde sayısız kaynaklara dayandırarak açıklamaya ve youtube kanalından dünyaya sesini duyurmaya çalışan Alman bir doktor. ● Bu çığ gibi yaygınlaşıp uygulanan testler hiç güvenilir değil ve ciddice sorgulanabilir. ● Pozitif ortaya çıkmış bir test kesinlikle sağlıklı bir kişinin hastalanacağını ifade etmez. Hasatlarda ortaya çıkan pozitif bir test ise, hastalığın korona ile alakası olduğunda ifade etmez. ● Şimdi artık biz herhangi bir zatürreyi bir çırpıda koronavirüs-zatürresi yapabiliriz. Grip hastasını korona hastasına çevirebiliriz. ● Bir insan ne kadar korkarsa o kadarda hastalıklara eğilimli olur.

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Claus Köhnlein

İç Hastalıkları Uzmanı

"Virüs Uyarısı: Domuzgribi, Kuşgribi, sars, Bse, Hepatitis C, Aids, Polio - İlaç Endüstrisinin Nasıl Sürekli Salgın Hastalıklar İcat Edip Kamu Harcamalarından Milyarlar Kazandığı" isimli 2009 baskılı kitabın yazarı

● PRC-testlerinde sık gördüğümüz, yanlış-pozitif olabilmeleri. Bu şu demek, test de herhangi yabancı tek bir molekül dahi pozitif gösterebilir. Bu her test edilenin hasta olduğu demek değildir. Bu hatta onun gerçekten bir koronavirüsü ile enfekte olduğunu ispat etmez. Bu virüsü hiç izole etmeden uygulanan ama kabul edilen bir test şekli. Oluşan paniğin temeli İtalya’dan gelen haberlere dayanmaktadır. Bu konuda ne kadar sahte haberlerin dolaştığını bilmemiz mümkün değil. İnternette çok İtalyan doktorlar gördüm, bol keseden bilgiler dağıtan. Onların orada öylesine anlattıkları hakkında yoğun kuşku içindeyim. Testler kaldırılsa hayat aynı eskisi gibi olur. Ortada bir şey göze çarpmaz. ● 'The Lancet' adlı bir sağlık dergisi vardır. Orada yazılan kanun gibidir. Bu dergide Italyan bir vaka süreci yayımlanmış ve hasta, öksürük, titreme, yüksek ateş, tükenmiş hal (nefes darlığı) ile gelir ve tedavisi şöyle gerçekleşir: Yüksek dozda kortizon, moxifloxacin (çok ağır antibiyotika) ve üstüne üstelik liponavir ve ritonavir vermişler. Bu son ikisi AIDS terapisinde kullanılan bağayı zehirli ilaçlardır ve bunların üzerine interferon (antiviral ve immün sistemi baskılayan) eklemişler. Son olarak bunların hepsinin üzerine geniş spektrumlu antibiyotik serpilmiş. Sonuç olarak 50 yaşında ki hasta ölmüştür. Bana kalırsa bu hasta yanlış tedaviden dolayı ölmüştür. ● Bunu korku, endişeden dolayı yaptıklarını düşünüyorum. Nefes darlığı var diye kortizon verdiler. Kortizon ilk etapta faydalı oldu, iltihap uyarılması bastırıldığı için. Çünkü kortizon bir lenfosit yok edicisidir. Bütün şişlikler diner ama bu aynı zamanda bedenin savunma yanıtını ortadan kaldırır. Ateş düşer. Hasta geçici olarak iyi hisseder. Daha rahat nefes alabilir. Oysa tedavinin tümü öldürücü sonuçlanabilir.. Bu tedavi şeklinin İtalya’da genel bir model olduğundan endişeliyim ama kendim İtalya’da değilim ve tıbbı kayıtları incelemem mümkün değil. Oysa The Lancet de böyle yazıyorsa, süreç böyle işlemiş demektir.

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Prof. Knut Wittkowski

Epidemiyoloji Uzmanı

Rockefeller Üniversitesi Biyoistatistikleri ve Araştırma Dizaynı Bölüm Başkanı

● Bütün solunumyolu hastalıklarında olduğu gibi, yaşlı ve bünyesi zayıf insanları korumamız gerek çünkü onların zatürreeye yakalanma tehlikesi ve bundan dolayı ölmesi riski yüksek. Bu ana problemlerimizden biri. Oysa çocuklar bu hastalık ile çok kolay baş edebiliyorlar. ● Bu yüzden çocuklar okula devam etmeli ve böylelikle sürü bağışıklığına katkı sağlanabilsin.. En geç dört hafta sonras virüs yok olmuş olur ve yaşlı insanlar tekrar ailelerine kavuşabilirler. ● Aslen çoğunluk virüsü kaptığıının hiç farkında olmayacaktı, özellikle çocuklar. ● Bu salgınlaşan ilk corona virüsü değil, sonuncusuda olmayacak. Bütün solunum yolları hastalığı salgınlarında süreç hep aynıdır: Hiç ellenmese iki hafta yükselir. Zirvesine ulaşır, iki hafta kalır. Sonra kaybolup gider. ● Çin de salgın bitmiştir. Aksi taktirde devamından haberimiz olurdu. Artık Çin de dahi bilgi geri tutmak yada gizlemek kolay değil. Orada acilen kurulan salgın hastaneleri dolup taşsa bilirdik. Bunu gizlemeleri mümkün olamazdı. ● Ben maaşımı hükümetten almıyorum. Bu sayede gerçekci bilim çalışmaları yapmam mümkün ve hakkım. Şöyle ki, hükümet müdahale etmeseydi bu salgın - bütün diğer solunumyolu hastalık-salgınları gibi - bitmiş olacaktı.