top of page
1
2

Uzman Listesi

Bu üst boşluktaki alanın yüklenmesi internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Wolfgang Wodarg

Epidemiyolog ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Eski Sağlık Hizmetleri Müdürü

"Domuz gribi ile ilgili söylentilerin ortadan kalkmasını sağlamıştır. O zamanlar 23 Milyon avroya halkın şeklen olmayan bir hastalığa karşı aşı olması için aşı ilaçları sipariş edilmişti. Avrupadaki girişim ve raporlarıyla; ""sahte pandemiler"", özel askeri ve güvenlik şirketleri için kurallar, demokraside medyanın rolü, palyatif tıp, genetik testler, organ ve doku bağışlarının artan ekonomizasyonu gibi konuları politik gündeme getirdi. ""Yaratılan korkudan kar elde etmek için salgın hastalıklar icat eden şirketler veya işleri büyütmek için çatışmaya ihtiyaç duyan güvenlik endüstrisi, korku ve çaresizliğin tüm dünyada kar sağlamak için nasıl kullanıldığını gösterir. Şeffaflık ve yolsuzlukla mücadele özgürlük ve demokrasi için önemli ön şartlardır."" Türkçe tercümesi hazırlanıyor... »Und so werden jetzt auch die Politiker hofiert von vielen Wissenschaftlern, […] die wichtig sein wollen in der Politik, weil sie Gelder brauchen für ihre Institute, […] die dann in diesem Mainstream mit schwimmen und die auch etwas abhaben wollen: „Wir können auch helfen.“, „Wir haben eine App.“, „Wir haben ein Datenprogramm.“, „Wir können das machen.“, „Wir können …“ […] Das heißt, sie wollen auch Geld verdienen damit, wollen wichtig werden damit. Da fehlt bei uns eigentlich so diese nüchterne Betrachtungsweise, die einfach mal fragt: „Woran habt ihr das erkannt, dass dieses Virus gefährlich ist?“, „Wie war es denn vorher?“, „Hatten wir das nicht letztes Jahr auch schon?“, „Ist es überhaupt etwas Neues?“ Das fehlt.«"

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Prof. Sucharit Bhakdi

Mikrobiyolog, Enfeksiyon Epidemiyoloğu

Almanya'nın uluslararası en saygın enfeksiyon uzmanlarından ve en çok atıf yapılan tıbbi araştırmacılarından biridir

"Deli Dana saçmalığının beyinlerimizden kaybolmasına anlamlı bir şekilde katkı sağlayan kişi. ● Biz bu yeni virüste bir milyon enfekte olmuş kişiden 30 unun ölebileceğinden korkuyoruz. Gözden kaçırdığımız ise, ön hastalıkları olan, önceden zayıf düşmüş ve Korona ile enfekte olmuş insanların zaten günde 20 yada 30 yada 40 yada 100 tanesinin vefat ettiği. Oysa bu hastaları virüs öldürmüyor. Durum bu iken biz tutup inanılmaz önlemler tedbirler almaya başladık. Ben bu tedbirleri saçma, çok aşırı hatta tehlikeli buluyorum. Emin olun ki bu önlemler bu kişilerin hayatlarını daha kısaltacaktır. Bunun üzerine yoğun ekonomik problemler eklenecek hatta birçok vatandaşın ekonomik varlığını tehlikeye atacaktır. Önlemler zarar verici ve bunu toplum kabul edip uygularsa buna toplu intihar diyebiliriz."

wolfgang wodarg.jpg
germany.png

Dr. Bodo Schiffmann

Kulak Burun Boğaz Doktoru

"Schwindelambulanz Sinsheim / Dr. Bodo Schiffmann" isimli YouTube Kanalından Covid-19 ile ilgili aydınlatıcı videolar hazırlamakta.

● Demokratik dediğimiz Fransa hükumeti kim ölecek kim yaşayacak kararları aldı. Yani kim daha zayıf ve yaşlı ve iyileşme şansı daha az ise onları tedavide geri sıraya attı. Burada Fransız hükümetini savunmak zorundayım. Başka seçeneği yoktu. Çünkü Prof. Drosten sayesinde toplu panik oluştu ve hastanelerin yetersiz kalacağı inancı yayıldı. ● Sayın Drosten, Sayın Span, Sayın Lauterbach, size bir önerim var: Bir dahakinde yeni bir virüs keşfettiğinizde, kendinize bir iyilik yapın ve bunu hemen herkese söylemeyin. İlk etapta alakalı ekipmanlarınızı kontrol edin sonrasında her eve maske ulaşmasını sağlayın. Güvenilir bilgiler toplayın. ● Hastaneler hasta insanlardan dolayı işlemez hale gelmediler, medyada yaratılan toplu panik nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar. Bu virüs ancak bir grip virüsü kadar tehlikelidir.

wolfgang wodarg.jpg
germany.png