Sigara Reklamlarındaki Doktorlar !

Güncelleme tarihi: 8 May

1930'larda ve 1940'larda, Amerika Birleşik Devletleri'nde sigara içmek hem erkekler hem de kadınlar için doğal hale geldi ve doktorların çoğu sigara içiyordu.

Aynı zamanda, sigara içmenin sağlık riskleri konusunda kamuoyunda artan bir endişe vardı. Tütün şirketlerinin stratejik tepkilerinden biri, doğrudan doktorlara atıfta bulunan reklamlar tasarlamaktı. 1950'lerin başlarında doktorların yer aldığı reklam kampanyaları geliştikçe, tütün yöneticileri, tüketiciye kendi markalarının güvenli olduğunu göstermek için doktor imajını kullandılar.


Bu reklamlar ayrıca, sistematik sağlık kanıtları birikse bile, bireysel doktorların klinik yargılarının sigara içmenin zararları konusunda hakem olmaya devam etmesi gerektiğini öne sürüyordu. Bununla birlikte, 1954 yılına gelindiğinde, endüstri stratejistleri, sigarayı ima eden sağlık kanıtları hakkında artan kamuoyu endişesi karşısında, reklamlardaki doktor görüntülerini artık inandırıcı bulmadılar.


“The Doctors’ Choice Is America’s Choice”

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1470496
 

01 - More Doctors Smoke Camels Than Any Other Cigarette

Yoğun bir doktorun günlük koşuşturmasına eşlik etseydiniz ona ayak uydurmanın ne kadar meşguliyet verici olduğunu anlayabilirdiniz.


Pek çok tıp adamı için 'mola', genellikle bir sigaranın tadını çıkaracak kadar uzun bir süre anlamına gelir.


Ve hafif, tadı güzel bir sigara içmenin ne büyük bir keyif olduğunu bildiklerinden, seçtikleri marka konusunda titiz davranırlar.


Tekrarlanan bir ulusal ankette, tıbbın her dalındaki doktorlara, ülkenin her yerindeki doktorlara, 'Siz hangi sigarayı içiyorsunuz doktor?' diye soruldu.


"Camel" bir kez daha en çok telaffuz edilen marka oldu.


Evet, ülke çapında tekrarlanan bu ankete göre, Camel diğer sigaralara göre doktorlar arasında daha fazla içiliyor.


Önümüzdeki 30 gün boyunca neden Camel'a geçmiyorsunuz ve sigara içme zevkinizde ne gibi bir fark oluşturacağını görmüyorsunuz?


Camel'ın boğazınızla nasıl anlaştığını görün.

Bir sigaranın ne kadar yumuşak ve lezzetli olabileceğini görün.02 - What Cigarette Do You Smoke Doctor?

A