top of page

Ama Neden Kovid-19 Ölüm Sayılarını FAZLA GÖSTERİP, İnsanları Durduk Yere KORKUTSUNLAR?

Güncelleme tarihi: 23 Eyl 2021

● Ulusal Tıp Derneği (NMA) Konuşmacısı: Ebeveynleri aşı yaptırmaya ikna etmenin en iyi yolu bir salgın olmasıdır! İnsanları ikna etmektense korkutmak daha etkilidir!

● ABD Hükumeti Covid-19 Sözcüsü: Mesela eğer zaten hastanede yatıyorsan, ve sana bir kaç hafta ömür biçildiyse, aynı zamanda Covid olduğun anlaşılırsa, seni Covid ölüsü olarak sayıyoruz. Yani bu şu demek... teknik olarak... ölümüne sebep olan şey başkaysa, ama sende covid gözüktüyse, o zaman seni yine de covid ölüsü sayıyoruz. Yani bu şu demek, covid ölümü diye yazılan herkesin ölümüne sebep covid değildir ama ölüm anında covidli sayılırlar.

● "Covid 19 İLE ölen herkes covid 19 YÜZÜNDEN öldü sayılıyor" Hiç de önemsiz bir ayrım değil. Bu hiç öyle saçma bir komplo teorisi fikri değil. Bu sayıları yazanlar tarafından resmi olarak duyurulmuş bir şey.

●Korkmayın, salgın gerçek değil! Ama uygulamaya koymaya çalıştıkları kontrol düzeni ve aşılar gerçek!


 

ABD Hükumeti Covid-19 Sözcüsü:

'Covid'ten ölmek ne demek' buna bir tanım getirmek istiyorum. Vaka tanımlamasını çok basitleştirdik. Bu da ölüm anında, Covid pozitif olmasıdır. Yani bu şu demek... Mesela eğer zaten hastanede yatıyorsan, ve sana bir kaç hafta ömür biçildiyse, aynı zamanda Covid olduğun anlaşılırsa, seni Covid ölüsü olarak sayıyoruz. Yani bu şu demek... teknik olarak... ölümüne sebep olan şey başkaysa, ama sende covid gözüktüyse, o zaman seni yine de covid ölüsü sayıyoruz. Yani bu şu demek, covid ölümü diye yazılan herkesin ölümüne sebep covid değildir ama ölüm anında covidli sayılırlar. Umarım anlaşılmıştır.

Bedenleri sayıyorlar, bu öyle safsata bir teori değil! İnsanlar bir hastalıktan ölüyor, ve kaç adet insan? Bunu saptamak ve söylemek çok zor olmamalı! ama öyle oluyor çünkü istatistik değişip duruyor, sayılar değişip duruyor çünkü bir bir toplama! Bu bir varsayım! Bu bir doktor tarafından, belli direktiflere uyarak ölüm kaydınıza yazılan şey!

İşte size çok güzel bir örnek: Bu korkutucu başlığı belki görmüşsünüzdür. Bu 'Guardian' gazetesinden bir başlık 'New York Post' ya da başka gazetelerde de vardı.

New York'taki koronavirüs ölümleri, 'yeniden düzenlenmiş' sayım ile 10.000e sıçradı.

'yeniden düzenlenmiş' mi? bu da ne demek?

Şöyle devam ediyor:

New York'taki Covid-19 ölü sayısı 10.000 insana çıktı ve korona virüs krizinin küresel kalbi oldu.

5 haneli rakamlara çıkarmaları psikolojik etki taşıyor ve sadece bir parmak şaklaması ile oldu bu! çünkü ölçütleri değiştirdiler. "... ve şehir korona virüs krizinin küresel kalbi oldu." Ölçütü değiştirdikleri için 'şak' diye 10.000 yaptılar.

Covid-19'dan ölmeyen, ama öldü varsayılan 3.778 insan ile beraber, ölüm geçidi kendine yeni yakıt bulmuş oldu.

İşte görüyorsunuz, yeni ölçüt belirlemişler "herhalde covid'den ölmüşlerdir, o halde onları da ekleyelim!"

Vay be tam 10.000 bin yaptık! Yani gördüğünüz gibi, bu rakamları ciddiye alamayız çünkü onlar varsayım dolu!

Gazeteci:

Test yüzünden ya da başka sebeplerden Coronavirüs ölümü diye yanlış bildirilen ölümlerle ilgili endişeler var. Bunlar hakkında konuşabilir misiniz? Sınıflandırma nasıl yapılıyor?

Dr. Deborah Birx - Beyaz Saray Korona Virüs Müdahale Koordinatörü:

Sanırım bu ülkede ölüm üzerine çok liberal bir yaklaşımı benimsedik ve bence buradaki raporlama şekli son 5-6 haftada epey açık hale geldi. Buna ek olarak, test yapılmayan Ocak ve Şubat aylarındaki değişik bir dönemdi, bir bilinmeyendi. Bazı ülkeler var eğer mesela zaten bir hastalığınız varsa, ve diyelim mesela bir virüs sizi hasta ediyor ve mesela kalp ya da böbrek sorunu var. Bazı ülkeler o hastaları kalp ya da mesela böbrek ölümü olarak kayıtlara geçiyor, covid-19 olarak değil. Şu anda biz hastaları şöyle kayıt ediyoruz ve edeceğiz... Şu çok harika ki gelen formlar ve onları covid-19 hastası olarak yazabilmemiz. Buradaki niyet şu; eğer birisi covid 19 İLE ölürse onu covid 19 YÜZÜNDEN öldü diye sayıyoruz!

Bir düşünürsek, bu dediklerinin altında ne var? Tv ekranınızda yanıp sönen o ölüm sayıları veya gazetelerin ilk sayfalarında veya web sitelerindeki her gün o yanıp sönen sayılar ölüm sayıları üst üste yığılmış bedenlerin sayıları!

Takviye edilmiş bir sayıdır! Cömert bir yöntemle, cömert insanlar tarafından ayarlanmıştır. "Covid 19 İLE ölen herkes

covid 19 YÜZÜNDEN öldü sayılıyor" Hiç de önemsiz bir ayrım değil. Bu hiç öyle saçma bir komplo teorisi fikri değil. Bu sayıları yazanlar tarafından resmi olarak duyurulmuş bir şey.

İtalya Sağlık Bakanlığı’na tavsiyede bulunan Prof Walter Ricciardi, bu duruma İtalyan Hükumeti’nin ölüm raporlarını “çok cömertçe” ele almasına bağladı. “Ülkemizde, hastanede ölen ve korona taşıyanlar, koronadan öldüler diye cömert bir şekilde kodlanıyorlar."

Almanya'dan bahsedelim:

20 Mart'ta, Almanya Robert Koch Enstitüsü başkanı, korona virüs belirtisi gösteren her insanın, başka bir sebepten ölse de, Almanya tarafından “Covid-19 ölüsü” olarak sayıldığını açıkladı.

Peki!

Kuzey İrlanda:

Kuzey İrlanda HSC Toplum Sağlığı Ajansı, her haftalık pandemi gözetim bülteni yayınlıyor ve Covid 19 ölümünü şöyle tanımlıyor: “Testi pozitif çıkan ve 28 gün içinde ölen her birey, başka bir sebepten ölse de Covid-19'den öldü diye sayılır.”

Açık açık itiraf ediyorlar.

Ve ve en delicesi İngiltere'deki bu makalede:

NHS İngiltere Ulusal İstatistikler Ofisi, haftalık ulusal ölüm sayılarını yayınlıyor. Son raporları (Hafta 12 - Mart 14-20) 31 Mart'ta yayınlandı ve raporda Covid-19'a özellikle değinildi ve gelecekte ölüm sayılarını yayınlarken değişikliğe gideceğini duyurdu. ONS sistemi beyan edilen ölüm rakamlarına göredir. Yani, her hafta ölen insan sayısı sayılmaz, ama kaydedilen insan sayısı sayılır. Bu da, doğal olarak, ölüm istatistiklerinin yayınlanmasında bir kaç günlük bir gecikme yaratır. Ama, korona virüs ölümlerinde, -bu durum “ulusal aciliyet” taşıdığından- “geçici sayıları” da ekliyorlar, ki bunlar ileriki haftalarda veri tabanına işlenecek. Bu durum -yanlışlıkla veya bilerek- aynı ölümlerin iki kere yazılmasına sebep olur. Önce “geçici” olarak, bir hafta sonra da 'resmi' olarak.

Ama Neden Kovid-19 Ölüm Sayılarını FAZLA GÖSTERİP, İnsanları Durduk Yere KORKUTSUNLAR?

Ulusal Tıp Derneği (NMA) Konuşmacısı:

Ebeveynleri aşı yaptırmaya ikna etmenin en iyi yolu bir salgın olmasıdır! İnsanları ikna etmektense korkutmak daha etkilidir!

● Aslında 'zihninizi kilit altında tutuyorlar'.

● Sokağa çıkma yasağı uygulanabiliyor çünkü geniş çaplı kabul var. Çünkü insanlar bu verdikleri sayılara kayıtsız şartsız inanıyor.

● Verdikleri sayılar, bilerek 'cömertçe' abartılmış, oynanmış ve manipüle edilmiş ve bunu kabul de ediyorlar.

● İnsanlar bu pompalanan ve manipüle edilen sayılara inanıyorlar ve tabii ki kendilerini karantina altına alırlar ve izole ederler hükumetin her söylediğini yaparlar.

'Aaa şimdi yeni bir bağışıklık pasaportu mu lazım?' Tamam!

'Ya da şimdi özel QR kodlu uygulamalara ihtiyacımız var bizi izleyecek ve bize yeşil ya da sarı kod verecek' 'Oh Tamam, böyle olacaksa kabul edelim'

'Zorunlu Aşılama!' 'Tabii ki!'

'Baksanıza ne kadar çok insan ölüyor, bunu yapmamız lazım!!!'

İzlediğiniz için teşekkürler.

*Paylaşın, daha çok insan izlesin*

Korkmayın, salgın gerçek değil!

Ama uygulamaya koymaya çalıştıkları kontrol düzeni ve aşılar gerçek!

Kaynak:

533 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


● “Uyuyan milletler ya ölür ya da köle olarak uyanır” - Nutuk (Atatürk)

 

● Önce seni görmezden gelirler, Sonra sana gülerler, Sonra sana saldırır ve seni yakmak isterler. Sonra da anıtını dikerler. (Nicholas Klein)

● Alay etmek baskı gibidir. Uygar bir ülkede bir hareket, alay edilerek yok edilemediğinde yavaş yavaş saygı görmeye başlar (Mahatma Gandhi)

● Ülkenin senin için ne yapabileceğini değil, senin ülken için ne yapabileceğini sor (J.F.Kennedy)

bottom of page