top of page

İSVEÇ DELİLİ - Korona Krizi

Yazıdan SATIR BAŞLARI...

● Rakamlar İsveç’teki ölüm sayılarının diğer karantinada olan Avrupa ülkelerindeki ölüm sayılarından çok daha düşük olduğunu gösterdi.

● Alman medyasının ve politikacılarının "İsveç Karşıtı Raporları" tamamen saçmalıktır ve bu, sayıların veya bilgilerin kasten yanlış yorumlanmasıyla açıklanabilir.

● Sizin karantina teorisine göre aşırı ölüm oranı İsveç’te diğer ülkelere nazaran daha belirgin ortaya çıkmalıydı. Farz edin ki tüm evler yanıyor ve söndürülüyor. Sadece bir tanesi söndürülmüyor. Bu bir tane söndürülmeyen evin yanması gerekmez miydi?

● Ve biz burda gerçek ölüm sebebi dikkate alınmadan sayılan ölümlerden bahsediyoruz. Resmi rakamları sorgulamak istemeyince bu konuda tartışmak da mümkün olmaz.

● Enfeksiyon oranlarının karantinadan önce düştüğünü öngören güçlü savlardan bahsetmiyoruz bile. Baştan saçma, insanların sağlığına zararlı maske takma zorunluluğunu da hiç konuşmuyoruz.

● İsveç meselesi elbette bu kirli oyundaki tek yalan değil.Bertram Burian, Rubikon Dergisindeki „Propagandistische Selbstbeweihräucherung“ makalesinde yayımlanan ve bilimsel olarak hiçbir dayanağı olmayan "Evden Çıkma Yasağı" nın (Karantina) 3 milyon insanın hayatını kurtardığı iddiasını araştırdı.


Bu bağlamda İsveç ve diğer Avrupa ülkelerindeki EuroMOMO resmi ölüm sayılarını açıklıyor. Rakamlar İsveç’teki ölüm sayılarının diğer karantinada olan Avrupa ülkelerindeki ölüm sayılarından çok daha düşük olduğunu gösterdi.


Alman medyasının ve politikacılarının "İsveç Karşıtı Raporları" tamamen saçmalıktır ve bu, sayıların veya bilgilerin kasten yanlış yorumlanmasıyla açıklanabilir. Birkaç yozlaşmış bilim adamı bu tür manipülasyonlara hizmet eder ama aslında, tüm doktor ve bilim adamları bunun gerçekten kötü ve berbat bir oyun olduğunu bilmektedir. Daha iyi anlamak için makalenin sonundaki uzman yorumlarına bakın.


İsveç delili

"İsveç, London Imperial College’deki bilim adamlarının modellerinin saçma ve dolayısıyla bilimsel olmadığını gösteren açık bir örnektir. Ancak Anders Tegnell, İsveç yönteminin önde gelen epidemiyoluğunun da kabul ettiği gibi İsveç’in her şeyi baştan doğru yaptığını(12) ifade edemeyiz, ama buna rağmen İsveç’in yolu güvenirliğini korumaktadır(13). Şeffaflığından ötürü Anders Tegenell’e, devamlı haklı çıkmak isteyen sabit fikirli panik üreticileriden daha fazla güvenilebilinir.

Karantinadan başka bir yol olduğunu gösteren tek ülke İsveç değildir,Japonya (14) da, ABD’nin Florida eyaleti de (15), verilerine güvenilebilirse Beyaz Rusya da bunu kanıtlamıştır. Kısa bir süre önce örneğin Norveç (16) ve ABD Finans bakanı, karantina yöntemini artık kullanmayacaklarını beyan ettiler (17).

Şimdi aşağıdaki karşılaştırma tablosuna bakalım. ECDE ile beraber çalışan Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezinin verilerini kullanan EuroMomo (18) rakamlarını kullanıyorum. Imperial College yazarları da ECDE rakamlarına atıfta bulunurlar.

Kaynak: EuroMOMO

Bu grafik EuroMomo’ya 8. ve 22. haftalar arasındaki aşırı ölüm oranları olarak bildirilen ölümleri gösterir. Turuncu renkte gösterilen tüm 'ölüm tepeleri karantinanın uygulandığı ülkelerde gözüküyor. Bununla birlikte, nispeten düz, turkuaz mavi tepe, bir karantina uygulaması yapmayan ve dünyaya başka bir yöntem olduğunu gösteren İsveç’i gösteriyor. Şimdi kim karantina uygulamayan ülkelerde durumun karantinanın birçok kişinin hayatını kurtardığını söylenen ülkelerden daha kötü olduğunu söyleyebilir? Kimse!, çünkü tam tersi bir durum var!


Bu grafikte ortalamanın üstünde ölenler gösteriliyor. EuroMOMO, bildirilen bu sayıları 'z değeri' belirleyerek karşılaştırılabilir hale getiriyor. Sonuçta ortaya çıkan durumda bu ülkelerin çoğunun İsveç'in çok üstünde ya da aynı olduğu açıkça görülüyor. (19)


Ve sonra bilim adamları gelip karantinanın milyonlarca hayat kurtardığını iddia ediyorlar. Ne kadar abartılı! Sizin karantina teorisine göre aşırı ölüm oranı İsveç’te diğer ülkelere nazaran daha belirgin ortaya çıkmalıydı. Farz edin ki tüm evler yanıyor ve söndürülüyor. Sadece bir tanesi söndürülmüyor. Bu bir tane söndürülmeyen evin yanması gerekmez miydi? Bu mantıklı ve makul düşünce matematik ve bilimsel terimlerle çürütülebilir mi? Ne kadar da garip!


Ve biz burda gerçek ölüm sebebi dikkate alınmadan sayılan ölümlerden bahsediyoruz. Resmi rakamları sorgulamak istemeyince bu konuda tartışmak da mümkün olmaz.


Enfeksiyon oranlarının karantinadan önce düştüğünü öngören güçlü savlardan bahsetmiyoruz bile (20). Baştan saçma, insanların sağlığına zararlı (21) maske takma zorunluluğunu da hiç konuşmuyoruz.


İsveç meselesi elbette bu kirli oyundaki tek yalan değil.

(12) Son yıllarda özelleştirilen İsveç Yaşlı bakım sistemi eleştrilerin günümüzde eleştirilmektedir. Sağlık Kurumu Başkanı, Johan Carlsson. Herkes bu sektörün sağlık sektöründen daha zayıf olduğunu gördü. Değişik bakım evlerinde çok büyük farklar olduğunu gördüğümde çok şaşırdım. Bazılarında çalışanlar ellerinden geleni yapmalarına rağmen doğru yönetim ve gerekli yeterlilik yoktu. https://www.tagesschau.de/ausland/corona-alte-stockholm-101.html

(13) Anders Tegnell “Daha iyi yapabileceğimiz şeyler vardı ama genel olarak İsveç’in doğru yolda hareket ettiğini düşünüyorum” dedi.

(19) Evet İsveç’ten daha düşük ülkeler de var. Genel olarak bir etkisi vardır ama buradaki mantıklı soruda değil; İsveç karantinayı uygulamazken, karantinaya zorlanmalarına rağmen daha fazla veya eşit ölüm kayıtları olan ülkeler var mı?

(20) Örneğin: https://infekt.ch/2020/04/sind-wir-tatsaechlich-im-blindflug/ https://www.rubikon.news/artikel/die-zahlenmystiker; Büyüme oranı 4 Mart'ta zirve yaptı ve şu tarihten beri düşüyor.


Yazar: Blauer Bote Magazin


Çeviri: M.T. & A.G.


Kaynak:


1.338 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör