top of page

Hastalık Başka Bir Şey

Güncelleme tarihi: 15 Ağu 2023

🔹 HASTALIK VE SAĞLIK KONUSUNA TAMAMEN YENİ BİR BAKIŞ AÇISI

📌 Bu video TÜRKÇE dahil 16 farklı dilde hazırlanmıştır.


Yeni Tıbbın 5 Biyolojik Doğa Yasası (5BN) hakkında bir tanıtım video serisi bulacaksınız.


Bir saat içinde, organizmadaki değişikliklere (her tür hastalık, işlev değişiklikleri, …) ilişkin yeni ve objektif bir genel bakış elde etme fırsatına sahipsiniz.

Bu yasaların keşfi ile beraber başlayan ve yasaların günümüze kadar daha fazla yayılmasını engelleyen sorunlar da ele alınmaktadır.

Bu keşfi özel kılan şu: Her birey bu kısa video serisinden sonra, yasaların kendi hayatında karşılığı olup olmadığını ve bu nedenle gerçek olup olmadığını teyit ederek ilk değerlendirmesini yapma imkanı bulacak.


Daha ayrıntılı ve derin bir araştırmadan sonra yasalar gerçekten bireysel olarak teyit edilebilir, böylece kimsenin inanmak veya inanmamak zorunda kalması gerekmez; aksine kontrol edebilir ve bilebilir. Heyecan verici bir yolculuk başlıyor, tadını çıkarın!


Tanıtım Videosu
Tanıtım Videosunun Metni :


Hayati tehlike içeren durumlarda olağanüstü sonuçlar elde eden acil tıp hizmetlerine hepimiz minnettarız.


Peki, tıbbın hastalıkları ele alışı özellikle de hastalıkların sebeplerinin anlaşılması söz konusu olduğunda durum nedir?

Bu video serisinin konusu insan organizmasında meydana gelen ve hastalık olarak tabir edilen değişikliklerin sebeplerini anlamaya yönelik kesinliği olan bilimsel bir modeldir.

Bu model sayesinde çeşitli hastalıklarda yeni tedavi imkanları mümkün hale geliyor.

Örneğin boğaz ağrısı gibi gündelik hastalıklar veya diyabet gibi kronik hastalıklar ve hatta kanser gibi ölümcül hastalıklar da.


Bugüne kadar belirli bir kişinin neden hayatının belirli bir döneminde spesifik bir semptomu gösterdiği konusunda mantıklı bir açıklama bulamazdık.

Kendimize sorardık :

“Neden ben, neden özellikle şimdi, neden özellikle bu?”


Buna karşılık her bireysel durumda kişilerden neredeyse bağımsız olarak semptomların tedavisinde ne yapılması gerektiği genelde bellidir.


“Anlamlı Biyolojik Özel Programların” ve 1. biyolojik doğa yasasının bilgisi sayesinde örnekteki tümörlü hastamız gibi şimdi tam olarak anlayabiliyoruz.


Neden ben, neden şimdi ve neden bu semptom?


Örneğin, koştuğumuzda terlemeye başlarız ve nabzı artar ya da uzun süre güneşte kaldığımızda cildimiz kahverengiye döner.

Ya da kaslar uzun süre maksimum kapasitede çalıştığında kas kütlemiz artar.


Başka fonksiyonel ve hücresel değişiklikler söz konusu olduğunda ise bunun ne anlam ifade ettiği henüz tespit edilemediği için hastalıktan söz edilir.


Yeni tip sayesinde şunu fark ediyoruz :

  • Vücuttaki hiçbir şey yanlış değil.

  • Tüm değişiklikler doğanın “Anlamlı Biyolojik Özel Programlarının” bir parçası.


Bu tanım Almanca orijinalinde SBS kısaltması ile ifade edilir.
Video Serisinin Tamamı
7 bölümden oluşan bu video serisi tek parça halinde birleştirilmiştir.

1. Bölüm – Giriş (00:00:00 - 00:08:59) Konuya giriş niteliğindeki bu bölümde, hastalık ve sağlık konusunda tamamen yeni bir bakış açısını dikkate almanın neden anlamlı olabileceği anlatılıyor.

2. Bölüm – Keşif (00:09:00 - 00:17:42) Bu bölümde, Yeni Tıp keşfinin nasıl gerçekleştiği anlatılıyor ve tarihsel gelişiminin sebep olduğu sorunlar ve engellerden söz ediliyor.

3. Bölüm – Anlamlı Biyolojik Özel Programlar (00:17:41 - 00:29:33) Bu bölümde, Yeni Tıbbın temelini oluşturan ve 5. Biyolojik Doğa Yasası’nda özetlendiği gibi hastalıklara temel olarak farklı yaklaşan bir bakış açısı anlatılıyor.

4. Bölüm – Biyolojik Çatışma (00:29:34 - 00:41:55) Bu bölümde, “biyolojik çatışma” olarak algılanan bir durum sebebiyle “Anlamlı Biyolojik Özel Program”ın nasıl başladığı açıklanıyor; bu durum 1. Biyolojik Doğa Yasası’nda tanımlanıyor. Çatışma türü ve içeriği ile 3 düzeyin eş zamanlılığı da bölümde ele alınıyor.

5. Bölüm – Bir Anlamlı Biyolojik Özel Programın 2 Evresi (00:41:56 - 00:58:24) Bu bölümde, bir “Anlamlı Biyolojik Özel Program”ın nasıl çalıştığı ve bu bilgiden nasıl yararlanılabileceği anlatılıyor.

6. Bölüm – Doku türleri (00:58:25 - 01:10:17) Bu bölümde, hangi doku türlerinin mevcut olduğu ve bunların özel programları çerçevesinde hangi sistematiğe göre uyum sağladıkları açıklanıyor.

7. Bölüm – 5 Biyolojik Doğa Yasası modelini SEN nasıl doğrulayabilirsin? (01:10:17 - 01:20:52) Teori niteliğindeki bu son bölümde, kimsenin kendi başına teyit edemediği günümüz tıbbının bakış açısının aksine, Yeni Tıbbın 5 Biyolojik Doğa Yasası’nı kendi kendine nasıl teyit edebileceğine dair bazı olanaklar gösteriliyor.


Kaynak: Hastalık başka bir şey - Turkish | Disease is Different https://www.youtube.com/@krankheitistanders3458 https://turkish.disease-is-different.com

89 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


bottom of page