top of page

AŞILANMAMIŞ-OTİSTİK Bir Çocuk Bulamıyoruz !

Not: Steve Kirsch, 1980'de Richard F. Lyon ile birlikte optik fareyi icat eden kişidir.

Videonun Altyazı Metni :


Kaç çocuk veya insan tamamen aşılanmamıştır?

Bu sayıları nerden buluyorsunuz?

Bunlar sadece öne çıkan ebeveynlerin söylemleri mi?

Bunun çok küçük bir yüzde olduğunu düşünürdüm çünkü çoğumuz çocukları aşılamak için yapılan tavsiyeleri körü körüne takip ettik.


Evet, halkın %1'inden az.

Yani Amişler, büyük ölçüde aşılanmamış büyük bir insan grubuna mükemmel bir örnek
ve... aşılanmamış otistik bir çocuk bulamıyoruz.

Bu çok çok nadirdir. Amiş topluluğunda çok çok nadir.

ADD'li (dikkat eksikliği), otoimmün hastalığı olan, PANDAS'lı (streptococcus bakterisi ile ilişkili pediatrik otoimmün nöropsikiyatrik bozukluklar), PANS'lı (Pediatrik Akut Başlangıçlı Çocuk Nöropsikiyatrik Sendromu), epilepsili çocuklar bulamazsınız.

Amiş'te bu kronik hastalıkların hiçbirini bulamazsınız.

Ve biliyorsunuz, ABD hükümeti onlarca yıldır Amiş'i inceliyor, ancak halka hiçbir zaman bir rapor verilmedi.

Bunun nedeni, elbette, yönergelerimize uymazsanız daha sağlıklı olacağınızı göstermesidir.

Amiş'i onlarca yıl inceledikten sonra hiçbir rapor olmamasının sebebi budur.

Rapor yok çünkü rapor aşılar hakkındaki genel kanı için yıkıcı olacaktır.


9 Haziran 2023'te Pennsylvania Eyalet Senatosu'ndaki bir duruşmada, Silikon Vadisi hayırsever ve teknoloji girişimcisi Steve Kirsch, aşılar ve bunların halk sağlığı üzerindeki etkileri hakkında uzun süredir devam eden inançlara ciddi bir meydan okuma ortaya koydu.


İfadesinde dikkat çekici bir iddiada bulundu: “Aşısız otizmli çocuk bulamıyoruz.”


Ayrıntılı bir anlatımla Kirsch, aşıların yol açabileceği potansiyel zararlardan bahsetti ve aşılı ve aşısız çocuklar arasında karşılaştırmalı çalışmaların eksikliğine dikkat çekti.


Tartışmalı bir şekilde geri çekilen Dr. Paul Thomas liderliğindeki on yıllık bir araştırmaya atıfta bulunan Kirsch, aşılanan çocukların aşılanmayanlara kıyasla kızamık ve kabakulak gibi hastalıklara yakalanma olasılığının daha yüksek olduğunu öne sürdü.


Ayrıca, çocuklarını aşılamamayı seçen ebeveynlerin kararlarından dolayı alkışlanması gerektiğini belirterek, aşıların Amerika'daki kronik hastalık salgınına katkıda bulunduğuna inandığını ima etti.


Teknoloji girişimcisi (Steve Kirsch), eski CDC direktörü Judy Gerberding'in 2005 yılında böyle bir çalışma başlatma sözü vermesine rağmen, CDC'yi tam aşılı ve aşısız bireylerin sağlığını karşılaştıran kapsamlı bir çalışma yürütmediği için eleştirdi.


“2005 yılında CDC direktörü Judy Gerberding böyle bir çalışma yapma sözü verdi. Evet böyle bir çalışma yapmalıyız dedi. Şimdi bir çalışma yapmamız önemli, daha sonra geliştirebiliriz. Ve bu yaklaşık 20 yıl önceydi," dedi Kirsch.


“Bu çalışma hiç yapılmadı. Ve asla olmayacak çünkü insanların tüm bu aşıların en başından beri insanlara zarar verdiğini bilmesini istemiyorlar. Güvenli bir aşı yok, tek bir aşı yok. Hiçbir aşı güvenli ve etkili değildir. Twitter'a girdim ve bana böyle bir çalışma gösterecek herkese 2500 dolar teklif ettim ve kimse böyle bir çalışma üretemedi" diye ekledi.


Kirsch, ifadesi sırasında büyük ölçüde aşılanmamış bir nüfus olarak tanımladığı Amiş topluluğuna dikkat çekti.


Amişler arasında otizm, ADD, otoimmün hastalıklar ve epilepsi gibi kronik hastalıkların ortaya çıkmasının son derece nadir olduğunu iddia etti.


Kirsch, "Amişler, büyük ölçüde aşılanmamış büyük bir insan grubuna mükemmel bir örnek ve aşılanmamış otistik bir çocuk bulamıyoruz" dedi.


"Amiş topluluğunda çok çok ender, çok çok ender. ADD, otoimmün hastalığı, PANS [ve] epilepsisi olan çocukları bulamazsınız. Amiş'te bu kronik hastalıkların hiçbirini bulamazsınız.


"Ve biliyorsunuz, ABD hükümeti onlarca yıldır Amiş'i inceliyor, ancak halka hiçbir zaman bir rapor verilmedi.


"Bunun nedeni, tabii ki, yönergelerimize uymazsanız, daha sağlıklı olacağınızı göstermesidir ... Rapor, anlatıyı mahvedebilir," diye ekledi.

Kirsch ayrıca Amiş topluluğunun, CDC'nin sokağa çıkma yasağı, maskeleme ve sosyal mesafe gibi COVID-19 salgınıyla başa çıkmak için yönergelerini takip etmediğini ve aşılanmadıklarını da kaydetti. Buna rağmen, Amiş topluluğunun ölüm oranı, ABD nüfusunun enfeksiyon ölüm oranından 90 kat daha düşüktü.Kaynaklar :

305 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


● “Uyuyan milletler ya ölür ya da köle olarak uyanır” - Nutuk (Atatürk)

 

● Önce seni görmezden gelirler, Sonra sana gülerler, Sonra sana saldırır ve seni yakmak isterler. Sonra da anıtını dikerler. (Nicholas Klein)

● Alay etmek baskı gibidir. Uygar bir ülkede bir hareket, alay edilerek yok edilemediğinde yavaş yavaş saygı görmeye başlar (Mahatma Gandhi)

● Ülkenin senin için ne yapabileceğini değil, senin ülken için ne yapabileceğini sor (J.F.Kennedy)

bottom of page