top of page

Rusya'nın Amacı NE?

Rusya gerçekten sadece Ukrayna'nın NATO'ya katılmasını engellemeye mi çalışıyor?

Medya haberlerini takip ettiğinizde böyle görünüyor.

Kötü Putin, süpermarketlerin Rus ürünlerini boykot etmesi ve Kanada kızartması "Poutine" adının kaldırılmasıyla cezalandırılıyor. Korkudan uykusunda kıvranıyor olmalı...


Hayır, tüm bu önlemler, sosyal medyadaki dayanışma bayrakları ve protestolar etkili değil. Burada olanlar çok önceden planlandı ve bu planın arkasındakiler güvendeler ve uzun süredir de güvendeydiler. Bu krizden zaferle çıkacaklar. Bu oyun için gerekli kart destesini kendileri oluşturdular. Savaşın gerçek kurbanlarının kurgulanmış bir oyuna karşı kazanma şansları yok. Putin sadece bir piyon, bir isim, bir yüz.

İnsanların öfkeleri ve üzüntüleri için bir Voldemort günah keçisine ihtiyacı var.


İlgili yazımda (çevirisi), krizin kaynağı olarak neden bireysel süper güçlerin jeostratejik niyetlerini veya Doğu-Batı çatışmasını tanımlamadığımı zaten göstermiştim.

Bu, sözde bir siyasi çatışmayla örtülü bir elit-halk savaşıdır.

Neden mi?

Kısacası, kasıtlı olarak tasarlanmış ekonomik çöküşü örtbas etmek ve haklı çıkarmak için.

  • Çünkü "sıradan insanların" geçim kaynaklarının çökmesiyle ("elitlerin" gözünde hepimiz bu durumdayız), otoriteye bağımlılık artıyor.

  • Sonra diktatörlük çığırtkanlığı başlıyor.

  • Sonra tekrardan "hepimiz aynı gemideyiz" ve "başarabiliriz" sesleri yükseltiliyor. "BİZ", vatandaşlar için sosyalist eşitlik anlamına gelir, ancak küresel bir elit liderlikle.

"Yeni Dünya Düzeni veya Büyük Sıfırlama" - kısaca "Dünya Hükümeti" - bu şekilde kuruluyor.

Terimler komplo teorisi gibi mi geliyor?

Kendinize neden diye sorun bakalım.

Bunlar sadece yaftalanmış tanımlamalar, ancak tanımladıkları şey uzun zamandan beri bariz bir gerçek haline geldi. Yani nasıl tanımlamak istiyorsanız öyle tanımlayın - bu gerçeği değiştirmiyor: Aklımızla, sahip olduğumuz şeylerle ve hayatlarımızla oynanıyor.


Rusya, Ukrayna'ya ek olarak Letonya ve Estonya ile komşudur. İkisi de 2004'ten beri NATO'da.

Bu neden aynı gerilimleri tetiklemedi?

Aynısı Norveç, Polonya ve Litvanya için de geçerlidir.

Rusya'nın her ne pahasına olursa olsun NATO ülkelerine sınır komşusu olmayı önlemek istediğini varsayarsak, Ukrayna'yı işgal ederek, bu kez başka 4 NATO ülkesiyle sınır komşusu olacağı için yine çelişkili bir karar olacaktır.

Yukarıda bağlantısı verilen yazıda açıklandığı üzere, Ukrayna ve Rusya'nın karmaşık bir çatışma geçmişi var, ancak tansiyonun yükselmesi için ciddi bir neden yoktu!

Fakat kesin olan şey, korona peri masalının sona erdiği gerçeğidir. Son sayfalar çevrilir, bir sonraki anlatıya geçişin kusursuz ve fark edilmeden olması gerekir. Yeni bir krize ihtiyaç vardır.

En önemli soru: Neden tam da şimdi?

Çünkü bu gelişme isteniyordu. Sadece getirilmedi, aynı zamanda dünya sahnesi için senaryolaştırıldı ve oynandı.

Savaş sadece TV ekranları için bir oyundur. Sorumlu suçlular, bu süreçte çok sayıda masum insanın ölmesini umursamıyor. Bu sadece kişisel çıkarla ilgili değil, perdenin arkasındaki seçkinler olarak birlikte kutladıkları koca bir kibir kompleksiyle ilgili.

Normal bir vatandaş olarak ekmeği, sosyalist sınırsız ve kimliksiz süper devlette ancak sıranın sonunda alabilirsiniz. George Orwell'in dediği gibi, bazı hayvanlar diğerlerinden daha eşittir.


Bunu olayın mağdurlarına nasıl anlatabilirsiniz ki?

Dayanışma önemlidir. Ancak bu, Rusya'ya karşı nefrette birleşerek değil, birbirimize; ailemize, arkadaşlarımıza, komşularımıza sevgiyle kenetlenerek olur.


Naomi Seibt - 03.03.2022


Kaynak:
504 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments