top of page

Maske Takıyor, BAŞ AĞRISI vb. Şikayetleriniz Varsa İŞTE SEBEBİ - Maskeyle OKSİJEN SEVİYESİ TESTİ

Güncelleme tarihi: 28 Tem 2020

YouTube tarafından kaldırılan videoyu resmin üzerine tıklayarak Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz.


YouTube tarafından kaldırılan videoyu resmin üzerine tıklayarak Brighteon kanalımızdan izleyebilirsiniz.Maske takınca başımız neden ağrıyor? Oksijensizlikten Maskedeki kimyasalların toksik etkisinden

Hava kalitesini ölçmeye yarayan ve ABD’nin İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi’nce (OSHA) onaylı bir cihazla maskesiz ve maske altında solunan havanın oksijen seviyeleri ölçülüyor.

Havadaki normal oksijen oranı değerler %20 ila % 21 arası değişiyor. OSHA tarafından, altına düştüğünde yaşamsal tehlike oluşturduğu belirlenmiş oksijen oranı %19.5. Ölçümü yapan kişinin maskesiz soluduğu havadaki oksijen oranı %20.5. Maske takınca oran, güvenlik altsınırı olarak belirlenmiş %19.5’in altına düştüğünden cihaz alarm vermeye başlıyor ve ölçüm değeri maskeyle %17.4 çıkıyor. Bu, hiçbir şey yapmadan, normal solunumdaki fark. Hareket ettiğinizde, iş yaptığınızda, koştuğunuzda vs. oksijen oranı daha da düşüyor, kan basıncınız da artıyor. Sağlıklı mı? Değil. Herkes için güvenli mi? Asla değil. Öyleyse yine toptancı bir girişimle ve keyfi fetva yöntemiyle neden dayatılıyor? Daha da vahimi… Hadi “bilim uleması”ndan fetva geldi. Kimse dayanağını neden sorup açıklama talep etmiyor? Doktorlarımız suskun? Hukukçular suskun? İntihal şampiyonu bilimcilerimiz, akademisyenlerimiz suskun? Düdüğü kim çalıyor?


Kaynaklar:

► Türkçe Altyazılı Video: Ahmet Çınar - Özgürlüğe Uyanış Awaken to Truth / YouTube Kanalı

688 görüntüleme

Comments


bottom of page