top of page

19 Mart Raporu

İtalyan Ulusal Sağlık Enstitüsü (ISS), pozitif testli ölümler hakkında yeni bir rapor yayınladı:

  • Ortalama yaş 80.5'dir (erkekler için 79.5, kadınlar için 83.7).

  • Ölenlerin% 10'u 90 yaşın üzerindeydi; Ölenlerin% 90'ı 70 yaşın üzerindeydi.

  • Ölenlerin en fazla% 0.8'inde önceden mevcut kronik hastalık yoktu.

  • Ölenlerin yaklaşık% 75'inin önceden mevcut iki veya daha fazla durumu vardı,% 50'sinin önceden mevcut üç durumu daha vardı, özellikle kalp hastalığı, diyabet ve kanser.

  • Ölenlerin beşi, hepsi önceden mevcut olan ciddi sağlık koşullarına (örneğin, kanser veya kalp hastalığı) sahip olan 31 ila 39 yaşları arasındaydı.

Ulusal Sağlık Enstitüsü, hastaların nihayetinde ne sebeple öldüğünü henüz belirlememiştir ve genel olarak bunlara Covid19-pozitif ölümler olarak atıfta bulunmaktadır.


İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yayınlanan bir raporda, İtalyan yoğun bakım ünitelerinin 2017/2018'de belirgin grip dalgası altında çöktüğüne dikkat çekiliyor. Bu süreçte operasyonları ertelemek ve izinde olan sağlık personelini izinden çağırmak zorunda kalmışlardır ve ayrıca kan stoklarında büyük düşüşler yaşamışlardır.


Alman virolog Hendrik Streeck, Covid19'un normalde günde yaklaşık 2500 kişi olan Almanya'daki toplam ölüm oranını artırma olasılığının düşük olduğunu savunuyor. Streeck, kalp yetmezliğinden ölen, daha sonra Covid19 için pozitif şekilde test edilen ve böylece Covid19 ölüm istatistiklerine dahil edilen 78 yaşındaki bir erkek vakadan bahsetmektedir.


Stanford Profesörü John Ioannidis'e göre, yeni koronavirüs, yaşlılarda bile, bazı ortak koronavirüslerden daha tehlikeli olmayabilir. Ioannidis, şu anda kararlaştırılan önlemleri destekleyen güvenilir tıbbi verilerin olmadığını savunmaktadır.


210 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page